Każda planująca wesele para młoda staje przed dość podobnymi dylematami - czym udekorować salę, co podarować gościom na za przybycie, czym podziękować rodzicom za wychowanie... Pytaniom nie ma końca. Tymczasem my mamy jedną wspólną odpowiedź na te dylematy. Co powiecie na sukulenty?

O motywach przewodnich wesel opowiadać chyba nie musimy - niemal każde przyjęcie przygotowane jest w konkretnym stylu lub udekorowane dodatkami w wybranym kolorze. Motywem przewodnim stają się też nierzadko kwiaty. A wśród trendów królują ostatnio sukulenty. Jak można wykorzystać je na weselu w kreatywny sposób?

Bukiet, wianek, butonierka

Czyli kwiatowe elementy stylizacji państwa młodych. Można oczywiście postawić na klasykę i wybrać tradycyjne róże czy goździki, ale dla tych, którzy nie boją się mody, polecamy właśnie sukulenty. Świetnie wyglądają jako uzupełnienie bukietu panny młodej. Skoro już się tam znajdą, warto włożyć je także w butonierkę pana młodego. Niech do siebie pasują! Wiele kobiet decyduje się dziś na wianek zamiast welonu. Tutaj również sukulenty doskonale się wkomponują. A jeśli panna młoda woli klasyczny welon, może umieścić roślinę we włosach. Będzie tradycyjnie, ale i nowocześnie.

butonierka z sukulentow

Podziękowania dla rodziców

To kolejny element, nad którym głowią się państwo młodzi. Każda para stawia na inny rodzaj podziękowania - jedni dedykują im piosenkę, drudzy nagrywają film ze swoim udziałem, a jeszcze kolejni mówią kilka słów od serca. Jest jednak jeden wspólny element - prezent dla rodziców. A co wręczyć rodzicom, którym zawdzięcza się wychowanie? My proponujemy, by zamiast kaw i czekoladek, które szybko znikną, lub statuetek, które będą kurzyć się na półce, wręczyć im właśnie sukulenty - np. w szklanej skrzyni. To świetna dekoracja, którą można umieścić w salonie lub na tarasie domu. Będzie modną ozdobą, a na pewno ciekawszą niż tradycyjny bukiet kwiatów.

podziekowania dla rodzicow sukulenty

Upominki dla gości weselnych

Za przybycie na wesele wypada podziękować. Ten zwyczaj znany jest od dawna - niegdyś wręczało się gościom ciasto, które zostało z imprezy. Dzisiaj wiele par sięga po bardziej nowoczesne rozwiązania. Jeśli nie chcecie wręczać typowych "zbieraczy kurzu", postawcie na sukulenty. Wiemy, co mówimy - na naszym weselu zostały zabrane przez wszystkich gości! W domach, do których zostaną zabrane, będą modną dekoracją wnętrz.

Sukulent jako podziękowanie

Dekoracja sali

Sukulenty są na tyle wdzięcznymi roślinami, że nie zwiędną przez dobę, nie wymagają układania ich w wymyślne wiązanki (choć oczywiście mogą być ich elementem), a w ozdobnych osłonkach są dekoracją samą w sobie. To duże ułatwienie dla pary młodej - nie musi zamawiać osobnej osoby, która ustroi salę - wystarczy dzień przed weselem rozłożyć sukulenty na stołach.

Świetnie zastąpią bukiety w wazonach, a w towarzystwie świeczek wyglądają bardzo elegancko.

dekoracja sali sukulentami

Ile głów, tyle pomysłów i tyle możliwości przygotowania przyjęcia. Jeśli jednak szukacie motywu przewodniego na swoje wesele, sukulenty okażą się strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy tego pewni - Wy też się przekonajcie!

Write a comment:
*

Your email address will not be published.

jeden × cztery =